Naše Zprávy

Pár dobrých rad, které se vám budou hodit při nákupu auta v bazaru

autobazar v Praze

Pořídit si automobil z bazaru není sám o osobě špatný nápad. Potíž je v tom, že v takřka nepřeberné nabídce můžete snadno natrefit na vůz, který se sice na první pohled jeví jako dobrá volba, ale nakonec vás nemile překvapí „skrytými“ závadami. Nemáte-li s nakupováním ojetin příliš mnoho zkušeností, budou se vám hodit následující rady.

Kilometry nejsou rozhodující

Je to taková česká klasika – hledět na tachometr a zhodnotit auto podle počtu najetých kilometrů. Ale ruku na srdce, v České republice není stáčení trestným činem, takže číslo nemusí znamenat vůbec nic. V praxi se stáčejí automobily s velkým i menším nájezdem.

autobazary

Solidní autobazary sice garantují stav tachometru, ale i kdyby byl údaj pravdivý, nemusí nic vypovídat o skutečné kondici vozidla. V praxi jde vždy o to, jak bývalí majitelé o automobil pečovali. Můžete narazit na velmi zachovalý kousek, u kterého nebude překážkou ani větší nájezd. A naopak i na téměř nový v hrozném stavu.

Auto si důkladně prohlédněte

S autem byste měli vyrazit do nejbližšího servisu, kde se na vozidlo podívá zkušený technik. Anebo se alespoň zaměřte na základní věci, jako jsou sváry v motorovém prostoru, hloubka laku na kapotě a střeše, stav dna kufru apod.

autobazar v Praze

Nezapomeňte na testovací jízdu

Prodejci nepůjčují vozy potenciálním zákazníkům s nadšením, nicméně každý solidní autobazar v Praze i jinde vám nakonec testovací jízdu povolí. Dejte si pozor především na stabilitu vozu a snažte se poslouchat, zda vozidlo při jízdě nevydává podivné zvuky (klepání, vrzání…). S autem se projeďte po klikatých cestách, ale také po úseku, kde vám předpisy dovolí vyzkoušet chování vozu při vyšší rychlosti. Kdyby prodejce protestoval, nabídněte mu, že si zaplatíte pohonné hmoty.

Sdílet článek

Related articles

  • Zkušenosti s AAA Auto

      Jsem pravidelný přispěvatel do internetových rubrik. Píši recenze a zkušenosti na nejrůžnější produkty, návštěvy restaurací a podobně. Nedávno i do našeho domu dorazila potřeba nového vozu. Poslal jsem svou stařičkou milovanou I20 do světa. Měla už chuděra přes 180 tisíc kilometrů, ale ještě byla ve stavu, kdy se dala zpeněžit. Proto jsme se rozhodli

Zanechat komentář

© 2016 Make Money Network s.r.o - zjistěte jak uspět na internetu. Kontakt: makemoneysro@gmail.com