Naše Zprávy

Jak uklidit auto pomocí babských rad

čistič interiéru auta

Úklid auta není nic, do čeho by se člověku chtělo. Holt naše pozornost nejraději jde trochu jiným směrem. Jenže abychom denně nejezdili v hotovém chlívku, pravidelné uklízení interiéru vozidla je důležité. Proto vezměte do rukou čistič interiéru auta, k tomu také leštící pastu na auto a pusťte se do díla. Nápomocné jsou i babské rady, s nimiž může jít čištění vozidla zase lépe od ruky.

Kartáček na zuby jako všestranný pomocník

Při uklízení interiéru vozidla musíme upnout svou pozornost na několik automobilových součástek. A nejrůznější škvíry jsou skvělým příkladem. Mohou se vyskytovat i například v klimatizaci, která by se při pravidelném čištění interiéru neměla v žádném případě podceňovat. Pokud budeme lpět na jejím pravidelném čištění, vyhneme se tomu, že by poklesla její účinnost, případně že by odešla příliš brzy. 

Pokud si lámete hlavu nad tím, jak se konkrétně dostat do škvír, které klimatizaci tvoří, pomoct může obyčejný zubní kartáček, který se dostane nejen do klimatizace, ale také vám pomůže dokonale vyčistit palubní desku nebo špínu, která je až zažraná do textury plastů na palubovce, případně na volantu či ve dveřích.

Soda si poradí s lecčím

Pokud vám zrovna čističe do auta chybí, nabízí se jedno – všemohoucí soda. Ta je běžně používána v kuchyních, kde se přidává například do pečení. Vytvořit se z ní však mohou i skvělé úklidové prostředky, protože si poradí například s dlouho zažranou špínou na textilních produktech. 

Sodu proto využijte i při čištění auta, protože si poradí i se skvrnami na čalounění. Stačí jí trochu posypat místo, kde je ušpiněné, poté nechat působit a vysát. Dočištění můžete provést pomocí teplé mýdlové vody.

Ocet působí podobně

Stejně skvělým čistícím pomocníkem je ocet, který se stejně jako soda používá běžně v domácnostech nejen při uklízení, ale také při vaření. V kuchyních odstraňuje vodní kámen z konvice, v koupelnách zase vodní kámen z hlavice a v autě si poradí se skvrnami na sedačkách. 

Stačí vytvořit takzvaný octový roztok, kdy se smíchá voda s octem a nechá se působit po dobu patnácti minut.

Sdílet článek

Zanechat komentář

© 2016 Make Money Network s.r.o - zjistěte jak uspět na internetu. Kontakt: makemoneysro@gmail.com