Naše Zprávy

Zimní pneumatiky jsou povinné, ale za jakých podmínek?

Zákonodárci přichystali řidičům povinnost mít od 1. listopadu přezuté pneumatiky z letních na zimní. Spousta řidičů však ví, že zimní pneumatiky jsou povinné pouze v případě, že se venku objeví nepříznivé počasí. V dnešním článku se proto podíváme na některé, v poslední době často kladené, otázky.

Nejprve chceme všechny řidiče varovat, že jezdit na zimních pneumatikách v zimě je samozřejmost, protože zimní pneumatiky zlepšují jízdní vlastnosti automobilu a zvyšují bezpečnost posádky. Ale zákon, který upravuje povinnost jezdit na zimních pneumatikách, má mezery, jichž se mohou nezodpovědní a líní řidiči chytit. Za nezodpovědného řidiče máme toho řidiče, který s čistým svědomím v zimě, i když není sníh a pouze mrzne, jede na letních pneumatikách, byť pouze do práce.

Povinnost mít zimní pneumatiky upravuje zákon č. 361/2000 Sb., ve kterém je uvedeno, že v období od 1. listopadu do 31. března následujícího roku musí mít řidič přezuto, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy, nebo lze tuto situaci předpokládat.

Jezděte bezpečně, bez nehod

Na všech kolech musíte mít zimní pneumatiky, což platí jak pro osobní, tak i nákladní vozidla. Zimní pneumatikou je pneumatika, která má označení M+S. Pneumatika pro vozidla do 3,5 tuny musí mít dezén minimálně 4 milimetry. Vozidla nad 3,5 tuny musí mít zimní pneumatiky se vzorkem 6 mm.

Jestliže chcete jezdit po celý rok bezpečně, dodržujte základní pravidla. V zimě jezděte na zimních pneumatikách, v létě zase na letních. Základ toho, aby vaše pneu dobře seděla na vozovce,  tvoří i tlumiče pérování.  I v tomto případě vsaďte na kvalitu. Udělejte pro svou bezpečnost maximum.

Sdílet článek

Zanechat komentář

© 2016 Make Money Network s.r.o - zjistěte jak uspět na internetu. Kontakt: makemoneysro@gmail.com