Naše Zprávy

Umíte dobře nastavit sedadlo řidiče a volant?

Ford Shelby Cobra GT500 Show Car

Myslíte si o sobě, že patříte ke skutečně dobrým řidičům? Máte pocit, že po letech zkušeností za volantem vás už málokterá informace překvapí, a pokud přece jen, rozhodně nebude patřit do okruhu šoférské každodennosti? Možná vás tedy následující informace opravdu zaskočí.

Testy totiž dokázaly jednu překvapivou věc:  mnoho řidičů vůbec neví, jaké je správné nastavení sedadla a seřízení volantu tak, aby jízda byla nejen maximálně pohodlná, ale především bezpečná.

Přitom již v autoškole se učíme, že zásadním krokem je nastavení sedačky tak, aby při sešlápnutí pedálu spojky až k zemi zůstala noha řidiče v koleni ohnutá. Nastavení výšky sedačky je velice důležité pro sledování většiny hlavních přístrojů. Výška musí být nastavena tak, abychom měli dobrý přehled o tom, co se děje před námi a okolo nás na silnici během jízdy, pochopitelně to však nebudeme přehánět – naše hlava se nesmí dotýkat stropu vozidla. S tím souvisí i nastavení úhlu mezi opěradlem a sedačkou. Podle lékařů je ideální pozice zad vzpřímená, pozor na to, aby opěradlo poskytlo oporu po celé délce zad.

Opěrky hlavy jsou dodnes považovány některými řidiči za doplněk k vyšší pohodlnosti jízdy, proto jejich instalaci do vozu buď zcela podceňují, nebo se omezí na umístění opěrky hlavy jen k sedadlu řidiče. Opěrka hlavy však opravdu není jen doplněk. Jde o zásadní bezpečnostní prvek, který vás chrání před úrazem. Bez ní může v případě havárie dojít k závažnému poškození krčních obratlům, což může mít pro řidiče i fatální důsledky. Nastavte svoji opěrku hlavy tak, aby její horní hrana hlavy dosahovala minimálně temene vaší hlavy.

Poznáte, zda máte dobře nastaven volant? Zkuste natáhnout ruce – volantu by se měly vaše paže dotýkat v místě zápěstí.
Nepodceňujte zdánlivé drobnosti, ve finále mohou být tím, co vám zachrání zdraví či život.

Sdílet článek

Zanechat komentář

© 2016 Make Money Network s.r.o - zjistěte jak uspět na internetu. Kontakt: makemoneysro@gmail.com